Su ostukorv on hetkel tühi!
Film «Tallinna väärtused»Film
Tegime dokumentaalfilmi, mis näitab mõningaid Tallinna vaatamisväärsusi ja paiku.
Mis on dokumentaalfilm?
Dokumentaalfilm on film, mis räägib tõsielulistest sündmustest, inimestest või kohtadest. Nad võimaldavad meil rohkem teada saada maailmast meie ümber ja sukelduda tõelistesse lugudesse.
Millised on dokumentaalfilmid?
Dokumentaalfilme võib olla erinevat tüüpi:
Sündmuste kirjeldus: räägivad tõsielulistest sündmustest või ajaloolistest faktidest.
Inimeste portreed: keskenduvad konkreetsete inimeste elule või saavutustele.
Loodus ja teadus: uuritakse loodust, teadust või ümbritsevat maailma.
Kultuuripärand: tutvustatakse erinevate rahvaste kultuuri, traditsioone ja tavasid.
Mis on videomontaaž?
Videomontaaž on videomaterjali töötlemise protsess, mille tulemuseks on ühtne ja terviklik teos: film, video, telesaade, muusikavideo või reklaamvideo.
Montaaž filmi— ja videotootmises ei ole vähem tähtis kui filmimisprotsess ise. Tänu montaažile on võimalik esitada õige jutustuse õhkkond ja rütm.

Film «Tallinna väärtused»
Sissejuhatus
Meie filmis saad nautida Tallinna rikkalikku arhitektuuripärandit alates selle vanast keskusest. Seal näed kauneid keskaegseid losse ja kirikuid. Ja kui me Rotermanni kvartalisse jõuame, imestad sa, kuidas vanadest ladudest ja vabrikutest on saanud moodsad kontorid, poed ja restoranid. Näitame sulle ka Orlova lossi, kus asub muuseum, kus saab teada, kuidas filme tehti. Ja kindlasti ei unusta me populaarset vaatamisväärsust Tallinn — Russalka. Kogu film on läbi imbunud omanäolisest miljööst, mis ühendab muinasaja ja modernsuse. Tegime filmi 2 nädalat ja monteerisime Adobe Premieri.
Stsenaarium
Stseenid, mis tulevad meie filmis. (Kadrid filmile võivad olla erinevas järjekorras)
Stseen 1: Alustame Patkuli vaateväljal, kust avaneb suurepärane vaade linnale. Kaamera läheb sujuvalt üle Kohatõutsile, mis on tuntud oma kaunite maastike poolest.
Stseen 2: Seejärel liigume Taani Kuninga Aeda, kus sukeldume ilu ja rahu atmosfääri.
Stseen 3: Me liigume Aleksander Nevski suursuguse katedraali juurde, kus imetleme tema suurust ja arhitektuuri.
Stseen 4: Seejärel suundume kommunismi memoriaali juurde.
Stseen 5: Me ei saa mööda Russalka, populaarne vaatamisväärsus Tallinnas. Kaamera keskendub sellele suurepärasele skulptuurile ja selle ümbrusele.
Stseen 6: Liigume Kadrioru Kunstimuuseumisse, kus kunstihuvilised saavad nautida kunstikogu.
Stseen 7: Vabadussõja võidusammas. Suur rist Vabadussõja mälestuseks asub Tallinnas, Eestis. See on võidusammas, mis püstitati sõjas hukkunud Eesti sõjameeste auks. See asub Püha Olegi väljakul, kesklinnas.
Stseen 8: Tallinna Raekoda, mis asub vanalinna keskel. Seal toimub palju üritusi.
Raekoja sisemuses tuli meile vastu elav muusika.
Stseen 9: Rotermanni Kvartalist Tallinnas leiate hämmastava kombinatsiooni vanast ja kaasaegsest arhitektuurist. Siin on endised laod ja tööstushooned muutunud kontoriteks, kauplusteks ja restoranideks, luues ainulaadse atmosfääri.
Stseen 10: Orlova loss, kus filmiti mõned stseenid filmist «Unustatud esivanemate varjud», asub Eesti Filmimuuseumis. See on suurepärane koht filmi ja selle ajaloo kohta rohkem teada saada.
Stseen 11: Taamsare park on suurepärane koht jalutamiseks ja värskes õhus puhkamiseks. Siin saate nautida kaunist loodust ja rahulikku õhkkonda.
Loomeprotsessi kirjeldus
Kõigepealt mõtlesin välja stsenaariumi (vaatamisväärsused, mis filmis tulevad). Siis käisime võtetel, kus oli valmis tekst. Siis monteeriti video, salvestati heli ja kirjutati subtiitrid. Iga kaader liimis kokku ja valmis film.
Osalejad
Daria Halchenko | režissöör, stsenarist, monteerija | daragalcenko3@gmail.com |
Valeria Allik | näitleja | allikvaleria@gmail.com |
Darja Jermitsova | operaator | daryayer8@gmail.com |
Gleb Sotsjov | näitleja | glebsotjov@gmai.com |
Lisa kommentaar